Hakkımızda Hizmetler Referanslar İletişim Online Arıza Ürünler
Alevko
· Ana Sayfa
· Baca Gazı Analizi
· Bilgi Bankası
· Bizi Önerin
· Müşteri Hesabınız
· Personelimiz
· Site Haritası
· Ulaşım/Kroki
· Ürünler
· Ziyaretçi Defteri
Ürünler
No Ads submitted yet
Analizin Önemi
Alo Servis
Ziyaretçi Sayacı
Pazartesi1003
Salı1293
Çarşamba1586
Perşembe1447
Cuma1591
Cumartesi1515
Pazar922
Toplam:3488560
En Çok:26303
BRÜLÖR SATIŞ
BRÜLÖR SATIŞ, SERVİS ve YEDEK PARÇA TEMİNİ
KOMBİ SERVİS HİZMETLERİ
HİDROFOR POMPALARI ve SU DEPOSU UYGULAMALARI
BACA GAZI ANALİZİ VE EMİSYON ÖLÇÜMLERİ
(Yanma Verimliliği Ölçümü)
YAKIT DEPOSU TEMİZLİĞİ

BRÜLÖR SATIŞ, SERVİS ve YEDEK PARÇA TEMİNİ

Firmamız, yetkili ve özel servis olarak, sektör içerisinde tanınmış bir çok markaya hizmet vermektedir.
Bu noktada taahhüt işi yapan mühendislik firmaları ile son kullanıcı ve tüketici dostlarımızın her türlü brülör işlerinde arıza, keşif, montaj, demontaj, bakım-onarım ve servislik hizmetleri vermetedir. Bunun yanında yedek parça ve brülör satışı gibi hizmetler sunmaktadır.
Merkezi ve endüstriyel ısıtma sistemleri, sıvı ve gaz yakıtlı merkezi sistem brülörleri, sanayi tipi brülör ve bekler, çift yakıtlı brülörler, kat kaloriferleri, kalorifer kazanları, yer tipi yoğuşmalı ve atmosferik kazanlara uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

KOMBİ SERVİS HİZMETLERİ

Tüketici dostlarımızın evlerinde ve iş yerlerinde ısıtma ve sıcak su elde etmek için kullanmakta oldukları kombilerine bakım-onarım ve servis hizmetleri vermekteyiz.
Kombilerinizin yerinde ve atölyemizde yıllık bakımları uzman teknik personelimiz tarafından yapılmaktadır.
Revizyona ihtiyacı olan cihazlarınız “atölye bakımı” dediğimiz detaylı bakıma alınır. Atölye bakımında yapılan işlemler şunlardır:
Atölye bakımına alınan cihazınızın bütün parçaları sökülerek temizlikleri yapılır. Ana eşanjör, boyler, üç yollu vana gibi kireçlenmeye ve tesisat suyunda oluşan pas ve kire maruz kalan parçalar, kireç sökücü ve kimyasallarla temizlenerek içlerinde oluşan kireç, pas vb. pisliklerden arındırılır.
Üç yollu vana içerisinde bulunan diyafram ve tapalar yenisi ile değiştirilir.
Her parçası ayrı ayrı temizlenen cihazınızın parçaları, tekrar ana kasa üzerine montajı yapılarak toplanır. Montajı yapılarak toplanan kombiniz test tezgahına bağlanarak 6-12 saat süre ile teste tabi tutulur.
Test sonunda sorun görülmeyen cihazınız, teknik personelimiz tarafından yerine montaj edilerek kullanımınıza sunulur.

HİDROFOR POMPALARI ve SU DEPOSU UYGULAMALARI

Tüketici dostlarımıza yedek parçasını bulundurabildiğimiz hidrofor ve devirdaim pompalarının bakım-onarım ve servis hizmetlerini sunmaktayız.
Ayrıca polietilen su deposu uygulamaları ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.
Bilindiği üzere günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan metal su depoları (krom nikel ve benzerleri hariç) içme suyu depolamak için asla uygun olmamakla beraber, bu sacdan mamül su depolarının büyük çoğunluğu imalat özelliği gereği yüksek oranda kurşun ve kimyasal madde birikimine neden olmaktadırlar.
Bu sebeple içerisindeki maddeler ile kimyasal etkileşime girerler. Bu kimyasal değişim ve zaman içinde oluşan pas insan sağlığına yönelik ciddi tehdit unsurudur. Bu sacdan mamül depolar aşırı oksitlenme ve korozyon sebebiyle kullanım ömürlerini kısa sürede doldurmakta, sağlık koşulları açısından ise hijyenik olmamaktadırlar.
Hijyen ve sağlık koşullarından uzak olan bu depolardan temin edilen kullanım suları sizlerin ve aile bireylerinizin sağlıklarını açık bir şekilde tehdit etmektedir. Bu depoların içerisinde ve tabanında oluşan pas, mırık gibi artıkların, su kesilmeleri sırasında evlerimizde bulunan çeşmelerden aktığı birçok tüketici dostumuz tarafından dile getirilmektedir.
Bu durumlar göz önüne alındığında firmamız, tüketici dostlarımıza, bu depoların yerine Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, hijyen ve temizlik açısından daha sağlıklı kullanılabilen polietilen modüler su depolarını önermekte ve bu depoların sisteme uygulanmalarını gerçekleştirmektedir.
Bu uygulamalarda içme suyu, özelliklerini kaybetmeden ve insan sağlığına zararlı hiçbir birikim ve reaksiyona yol açmadan depolanmakta ve bu uygulamalar, modüler olmaları sebebiyle bina yönetimleri, meskenler, işyerleri, fabrikalar vb. yerlerde, çeşitli çap ve boyutları sebebiyle etrafa zarar vermeden istenilen mekana, istenilen miktarda rahatça montaj edilebilmesi nedeniyle tercih edilerek kullanılmaktadır.

BACA GAZI ANALİZİ VE EMİSYON ÖLÇÜMLERİ (Yanma Verimliliği Ölçümü)

Tüketici dostlarımızın büyük bir kısmı fazla miktarda doğalgaz tüketmelerine rağmen tam olarak ısınamamaktan şikayetçilerdir.
Bu şikayetlerin temelinde yatan sebep ise, kazanlarda doğalgazın bilinçsiz olarak kullanılmasıdır. Sürekli olarak çalışmalarına karşılık brülörlere düzenli olarak bakım yapılmamaktadır.
Bu brülörler ve sistemlerin uygun yanma verimine ulaşamamaları, doğalgazı yanması gereken değerlerinde yakamamaları yüzünden dostlarımız ısınamamaktadırlar.
Brülörün doğalgazı uygun yakma değerinde yakabilmesi ancak brülör üzerinde hassas bir şekilde yapılacak olan hava ve yakıt ayarı ile mümkündür.
Bu hassas ayarın “Baca Gazı Analiz Cihazı” dediğimiz elektronik bir analiz cihazı ile yapılması gerekmektedir. Yakılan yakıt doğalgaz olduğu için gözle yapılacak olan ayar sonucunda kazan içerisinde doğalgaz dengesiz bir şekilde yanabilir.
Bu dengesiz yanış ise, doğalgazı kazan içerisinde tam olarak enerjiye çeviremememiz anlamına gelmektedir. Yakıt tasarrufu sağlamak ve doğalgazı tam olarak enerjiye çevirmek, ancak “Baca Gazı Analizi” ve “Emisyon Ölçümü” ile mümkündür.
Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için BACA GAZI ANALİZİ konulu bölümü okuyunuz.

YAKIT DEPOSU TEMİZLİĞİ

Doğalgaza dönüşüm işlerinin hızlanmasıyla merkezi ısıtma sistemlerinde kullanılmakta olan yakıt depolarınız atıl duruma düşmüş olabilir. Bu depolarınızı değerlendirmek istemez misiniz?
Mesela bu depolar, temizlenmek suretiyle tekrar hayata geçirilerek, binanız çevresinde bulunan bahçenizi sulamak için kullanılan bir depo olarak değerlendirilebilir.
Atıl durumda binanızın bodrumunda veya bahçenizde bulunan bu depolarınızı eğer temizletmemiş iseniz, firmamız etrafa zarar vermeden bu depolarınızı temizlemeyi ve kullanıma hazır halde hizmetinize sunmayı tavsiye etmektedir.
Alevko Ltd. Şti.
Birlik Mahallesi 96. Sokak 9/A Çankaya/Ankara Tel: 0 (312) 496 50 50 Fax: 0 (312) 496 47 40